Krize jako dar – rozhovor s Bohem

krize jako dar

Bůh: Jak se dnes cítíš?

Já: Nic moc. Teda snažím se… víš jak… ale už pár dní… vlastně týdnů… no vlastně měsíců pořád s něčím bojuju.

Bůh: A s čím?

Já: Strach, otázky jistoty a ten hrozný pocit, že prostě nevím. Minulost už není, budoucnost ještě není a já vůbec nevím co mám dělat.

Moje hlava to přesně všechno ví, ale pořád sklouzávám do pochybností, úzkosti a strachu. Ačkoli naprosto přesně vím, že „jsem v procesu“, že je vše tak já má být, tak stále nepřichází ten pocit klidu a uvolnění. Jen někdy. Takové záblesky.

Bůh: A co s tím děláš?

Já: No bojuju. Ale někdy už prostě nevím jak. Nebo vlastně vím. Vše pustit. Plynout s proudem jak se všude říká a píše. Ale jak? Není to pro mě vůbec jednoduché pustit kontrolu nad vším. Já jsem člověk, který si vlastně celý život budoval právě ten pocit mít nad vším kontrolu.

Ale jedno musím přiznat…

Bůh: Hmm…

Já: Já vím přesně co mi ten proces spustilo. To je asi to jediné co mě drží a svým způsobem uklidňuje. To uvědomění, že VÍM, proč to je. Ikdyž vůbec netuším kam to vede. Je v tom paradox. To uvědomění, že vím, mě naplňuje klidem. Realita kolem mě mi klid nedává.

S tímto vědomím jsem začala spoustu věcí ve svém životě měnit sama s rizikem, že nevím co přijde. Prostě jsem se před pár měsíci rozhodla žít v pravdě. A řekla jsem si: „Jdu do toho ať přijde cokoli“. No občas je to i sranda. Skutečně pozor na to co si přejeme😉. Můj přístup k pravdě spočíval i v tom, že jsem vyslovila přání vrátit co nejšetrněji ke své původní barvě vlasů. Stalo se. Polovina vlasů mi vypadla. Nechala jsem se ostříhat. Skutečně nejšetrnější způsob 👌🤦‍♀️.

Víš, ono je s tímto postojem docela zábavné pozorovat svět a lidi kolem. Všichni mají – s prominutím – plnou hubu pravdy. Co to je, která je „ta“ pravá, zaručené návody jak k ní dojít. Ale všimla jsem si, že nežijí v integritě. Jejich myšlenky, slova a činy se rozchází. Nejsou s tím v souladu. Něco řeknou, udělají pravý opak a myslí to v podstatě úplně jinak.

Já za tu dobu pochopila, že je to hlavně o tom žít tu pravdu. A hlavně když se nikdo nedívá. Být v první řadě pravdivá sama k sobě. Není to jednoduché to v sobě nalézt, ale je to zajímavé, co se najednou člověk o sobě doví.

Zjistila jsem, že pokud něco řeknu nebo udělám co není v souladu s mojí duší, nebo je tam nějaký kalkul, třeba i na nevědomé úrovni, tudíž to nevychází od srdce a z lásky – vždy se mi to vymstí. Buď věci nejdou jak bych chtěla anebo je mi jinak naprosto jasně naznačeno, že „takto tedy NE“.

Pořád jdu cestou pokus – omyl. Ale je to poučné. Nutí mě to před jakýmkoli činem se hluboce zamyslet a položit si základní otázku PROČ. Proč chci něco udělat, říct nebo napsat. A odpověď, že to pomůže ostatním mě neuspokojí. Touto jednoduchou otázkou se doberu k pravému a pravdivému důvodu. A pak dle toho jednám. Je to zajímavý proces.

Bůh: Tak se vlastně dá říct, že se učíš vlastní zkušeností. Nemáš to načtené, ani ti nikdo neradí, ale poznáváš tu „svoji“ pravdu sama. Asi se ti ten proces zdá dlouhý a náročný, ale co to je pár měsíců v posunu vědomí? Myslím, že jsi za docela krátkou dobu ušla velký kus cesty. Nemyslíš?

Já: Ano. Když se ohlédnu zpět, tak rok, dva ten posun je skutečně velký. Jen jsem asi netrpělivá a přijde mi to dlouho. No, další věc na které se dá pracovat – netrpělivost. Pořád je co dělat, viď?

Bůh: Ano, to je. Ale nemusí to být přece dřina, námaha, pot a slzy… 👌😉.

Já: To je pravda. Když jsem se vědomě rozhodla žít v pravdě, přidala jsem k tomu ještě přání konat nebo nacházet ve všem radost a potěšení. A pokud mi to radost nepřináší, nebo mě to nebaví. Nedělám to.

A přitom jsem si všimla jedné věci. Začalo mi být jedno co si o mě myslí ostatní. Bylo to pro mě překvapivé. Já si totiž myslela, že ten program „co si o mě druzí myslí“ už nemám. Měla jsem za to, že „toto“ už mám zvládnuté. Cesta pravdy mi ukázala, že ne. Přistihla jsem se, že jsem váhala nad něčím, co jsem chtěla zveřejnit a na pár minut jsem se zamyslela „co na to řeknou ostatní a že v jejich očích to bude blbost“. V tu chvíli mi došlo, že „program“ stále mám.

Začala jsem na tom opět vědomě pracovat. Jde to pomalu, ale jde. Pokud skutečně z hloubi srdce cítím, že něco chci říct, udělat, napsat, komentovat, zveřejnit – udělám to. A už neřeším reakce. Má to zajímavý efekt – žije se mi lépe! 👌

Bůh: Ale že těch programů je, co?

Já: No to mi povídej… 😉🤦‍♀️.

Bůh: Jak jsi správně řekla – pořád je na čem pracovat.

Jak tě tak poslouchám, tak si vedeš docela dobře. Umíš nalézt odpovědi a řešení sama v sobě. Nehledáš je někde venku nebo u někoho.

Tak mohu se zeptat proč vedeme tento rozhovor?

Já: Asi pravdu, co…?

Bůh: …jak jinak 👌

Já: Cítila jsem chuť napsat článek. Věděla jsem o čem. O tom jak to mám právě já a co s tím dělám. Jenže já raději mluvím než píšu, tak jsem nevěděla jak to napsat. Napadl mě rozhovor s tebou.

A taky jsem si říkala, že by to mohlo pomoci ostatním zvládat těžké chvilky … 😏😉.

Ale hlavně ten rozhovor pomohl mě. Už chápu, že ne nadarmo se říká, pomůžeš sobě, pomůžeš i ostatním. Jak si tak povídáme, vrací se mi do duše klid a víra v sebe. Zaměřuji se na to co skutečně reálně JE a co mám. Ne co si MYSLÍM.  A mám toho hodně. Nejen materiálně, ale hlavně v sobě. Ačkoli myšlenky se mě snažily přesvědčit o opaku.

Bůh: Tak se tě tedy zeptám znovu. Jak se dnes cítíš?

Já: Bože! No výborně! Jak jinak? 🧘🏻‍♀️👌

7 důvodů proč jít na Reiki masáž

terapie reiki

„Co je vlastně to reiki?“ Tuhle otázku slýchám často od svých klientů.

Nesnáším odpověď na otázku otázkou. Ale v tomto případě to dělám také…

 • Cítíte únavu ačkoli spíte 8 hodin?
 • Jste podrážděni a nevíte proč?
 • Řvete bezdůvodně na psa nebo na děti?
 • Rozčílí vás každá maličkost?
 • Prožíváte úzkostné stavy?
 • Potřebujete dobít baterky a nevíte jak?

Stejně jako propíchnutá pneumatika, máte někde v těle defekt kudy vám uniká energie. A ten je třeba zacelit.

Reiki je to zázračné lepidlo v podobě přikládání rukou na (nebo nad) vaše tělo. Jedná se o masáž, kdy  ruce nedělají žádný pohyb nebo tah. Jen se skrze ně nechá proudit energie tam, kde je třeba. A je natolik inteligentní, že sama ví, kde to je.

A to není vše co umí…

Působí zároveň na 3 úrovních:

 1. Na fyzické tělo:

 – najde místo úniku energie,

 – postižené místo zacelí a léčí celou okolní oblast,

 – automaticky nastolí v těle rovnováhu,

  – odstraní nebo zmírní fyzickou bolest,

  – dodá energii orgánům a ty začnou fungovat jak mají,

  – spustí samo léčící proces v těle – nemoci ustoupí.

 1. Zamává i s psychikou:

odstraní energetické bloky, které způsobují změny nálady,

odbourá traumata z minulosti,

najde zdroj psychického a emocionálního stresu a ten  rozpustí.

 1. Dotkne se i duše:

– jemně vás navede na správnou cestu,

– otevře vaši intuici,

– zlepší mimosmyslové vnímání,

uvolní vaše myšlenky což může vést ke změně přístupu k životu a životního stylu.

Jak to probíhá?

Ležíte oblečení na zádech a ruce maséra se přikládají na nebo nad vaše tělo směrem od hlavy k nohám.

Proč na to jít?

 1. Zklidní mysl.
 2. Zharmonizuje tělo.
 3. Navodí pocit klidu.
 4. Dodá potřebnou energii.
 5. Zlepší náladu.
 6. Detoxikuje tělo – je třeba hodně pít.
 7. Odstraní nebo zmírní bolesti.

Jednou a dost nestačí.

Tak jako u každé jiné terapie či masáže, jednomu se uleví okamžitě, jinému se může po reiki udělat hůř.

Reiki má nejsilnější účinek první 3 dny. Následujících 10-14 dnů probíhá samo léčení těla. Po uplynutí této doby je vhodné reiki masáž zopakovat, v závislosti na tom jak se cítíte.

V rámci duševní hygieny doporučuji si tuto masáž dopřát 1x měsíčně.

Uvažujete,že byste Reiki vyzkoušeli na vlastní kůži?

4 druhy léčivého doteku

Asi shodneme na tom, že všichni máme rádi dotek, pohlazení, objetí.

A také dotek rádi vracíme a máme pocit,že děláme dobře. Ale je to tak skutečně ?

Dotknout druhého člověka se dá dvěma způsoby : slovem nebo fyzickým dotekem. Pokud to po…kazíme, následky jsou katastrofální! Vyřčené slovo už nevezmeme zpět a můžeme se donekonečna omlouvat, ale už se to prostě stalo a u fyzického doteku je to ještě horší. Nevyžádaný (např.znásilnění) či necitlivý dotek může způsobit hluboká traumata. A není třeba zdůrazňovat, že u profi masérů a nebo zvlášť u tantra masérů je to skutečně průser. 

Co je tedy potřeba k tomu, aby náš dotek byl skutečně léčivý, laskavý a přínosný pro obě strany?

Existují 4 základní druhy doteku, které hrají klíčovou roli v jeho kvalitě. 

 • DÁVÁNÍ doteku
 • PŘIJÍMÁNÍ doteku
 • BRANÍ si doteku
 • SVOLENÍ K BRANÍ doteku

Pojďme se blíže podívat co to znamená v praxi a jak dotek zkvalitnit.

1.Člověka, kterého se dotýkáte, nevnímejte jako někoho jiného, ale soustřeďte se výhradně na sebe a na pocity ve svém těle.

Většinou když se dotýkáme druhých jim chceme pomoci, být empatičtí, hledáme kde mají bolesti, v podstatě je úplně “skenujeme” a snažíme se najít místo, kam máme zaměřit energii. V šamanském systému léčení se tomu říká “horizontální napojení”. Naši pozornost směřujeme spíš na problém v těle klienta či toho koho se dotýkáme. A různé bolesti, emoce a energie začnou putovat nevědomky do našeho těla. Nejsme uvolnění ani my ani náš klient. V profesní praxi je toto zaručený návod jak vyhořet. Po 4-5 masáži jsme úplně vyčerpaní.

Pokud chceme docílit toho, aby náš dotek byl léčivý, je třeba se dotýkat ve “vertikálním napojení”. To znamená vnímat jen své tělo, při doteku se zaměřit co se děje v mé kůži a ladit se tak na potěšení, harmonii, jemnost a klid. To stačí samo o sobě, aby náš dotek byl léčivý, harmonizující a transformační.

Jsme tak napojeni vertikálně – na Zemi a Vyšší energii, která v nás proudí ať už si to uvědomujeme nebo ne. Stačí být přítomný ve svém těle a vnímat co se děje v něm, ne mimo něj (v klientovi např.). Tím pádem nerozlišujeme, které energie jsou moje a které klienta či partnera. Můžeme si také pomoci vizualizací zlatého válce, který vede ze země,skrze nás a směřuje “nahoru” k vyšší energii.

2. Buďte v integritě doteku. 

To znamená naprostý soulad mezi myšlenkou, slovem a činem. 

Pokud někomu dotek nabízím a chci ho DÁVAT, mělo by to skutečně dávání být. Mnohdy to však vypadá tak, že nabídka doteku je vlastně žádost o dotek. Určitě to znáte z praxe – někdo se vás zeptá zda vás smí obejmout a zcela se na vás pověsí a vycucne vás jak houbu. Cítíte ten rozdíl? On vám nabídl dotek (objetí), který měl být jen pro vás, ale přitom si od vás dotek vzal – bez souhlasu. Objetí potřeboval on. 

Pokud já chci nebo potřebuji obejmout, tak se prostě zeptám zda mě dotyčný může obejmout a nechám se obejmout.

Pokud ovšem  potřebuji obejmout a neřeknu to přímo, ale objeti nabízím, tak vytvářím chaos v energii doteku. Nabízím, ale vlastně si beru.
Stejně je to při masáži či jakémkoliv jiném doteku. 
Je třeba mít jasno a pokud si chci brát dotek pro sebe tak stačí požádat. Pokud nám dotyčný dovolí si dotek brát (svolení k braní) v rámci svých hranic, tak si navíc dotek užije, protože ví, že to je čisté a sám k tomu vědomě svolil.

3. Nechtějte pomáhat.

Ano, uznávám, odvážná výzva. 

Pokud se snažím pomáhat druhým skrze dotek, tak ten vlastně nemá žádnou kvalitu a energii. A soustředím se vlastně špatným směrem. Už jsem to nakousla v bodu 1.

Druzí v podstatě neexistují – ano, chápu, toto je “vyšší dívčí” na pochopení a logikou to fakt nelze, ale pokud připustím, že jsme  jednota se vším, tak komu tedy vlastně chci pomoci? A jsem opět u toho, že mám být v sobě, ve svém těle. Tím nejlépe “pomůžu” druhému (asi na tom “všichni jsme jedno” něco bude, že … )

Navíc lidé, kteří tak rádi pomáhají druhým nedokáží vlastně pomoci sami sobě a skrze nabídku služby druhým či přes dotek hledají určitou kompenzaci svého nedostatku. Hledají naplnění, uznání, pochvalu, ocenění sebelásku či respekt (nepřímá cesta potěšení). A svým způsobem si nevědomky berou, nedávají. 

Aby náš dotek byl kvalitní, léčivý a laskavý, je třeba mít otevřenou “přímou cestu potěšení”. Což je v podstatě neurologické spojení mezi našimi dlaněmi a mozkem. Měli bychom cítit své tělo, potěšení a naplnění z doteku. Potom už nepotřebujeme vnější reakce jako jsou slastné povzdechy našich klientů, srdcervoucí díky za naše služby či jiné vnější projevy uznání a pochvaly. Je to samozřejmě příjemné a každého to potěší, ale už na tom nejsme závislí. Pokud JÁ cítím ve svém těle (během masáže např.) slast,blaho, spokojenost, tak VÍM, že jsem odvedla dobrou práci. 

Skvělý způsob jak otevřít přímou cestu potěšení je skrze “sebe potěšení” kde pomocí různých předmětů (kamínky,hřebeny,peříčka,šátky apod.) prozkoumáváme své tělo a hledáme jaké druhy doteku máme rádi a soustředíme se na ty nejpříjemnější pocity.
Také je užitečné vnímat každé léčení jako sebe léčení (jsme všichni jedno a pokud pomáhám druhým, pomáhám i sobě). 

4. Naučte se brát.

Kdo neumí si brát neumí ani dávat. To znamená, že musíme umět naplnit naše potřeby, umět si o ně říct a tak abychom dokázali rozlišit, kdy dáváme a kdy si bereme pro sebe. Pokud to nevíme, tak si velice často spíše bereme skrze dotek než abychom dávali a projeví se to na kvalitě našeho doteku.

Například tantrický masér, který nemá zpracovanou svoji sexualitu, nemá v této oblasti naplněné své potřeby, tak ačkoli se bude snažit sebevíc být profík a nedat na sobě nic najevo, jeho dotek ho prozradí a bude erotický a nevědomky si bude brát. Což se nesmí stát, může ženě způsobit skutečně velké trauma. Naše těla jsou velmi inteligentní (a těla žen zvlášť) a okamžitě poznají, že “tady něco nehraje”. Také se dle doteku dá okamžitě poznat, zda to maséra baví či nikoli.

Nicméně braní je velice léčivé a jediné co je třeba je souhlas partnera či klienta, popřípadě nastavení si hranic.

Tyto body považuji za naprostý základ v našem doteku. Teprve potom  následují nějaké techniky. I ta nejlepší technika na světe bude k ničemu pokud nemáte vryté pod kůži výše uvedené body.

Na toto téma pořádám kurz Léčivá síla doteku” kde budeme prohlubovat tato témata.

Přihlaste se na kurz na odkazu níže  a naučíte se vše, co považuji za nejdůležitější základy na kterých můžete stavět buď vaši masérskou praxi anebo obecně chcete zkvalitnit váš dotek, tak , že i váš pes při pohledu na vás bude vrnět blahem. 

Pravda zvítězí !!

pravda

nad lží a nenávistí ….chce se mi logicky dodat … a ano, s tímto výrokem naprosto souhlasím … 

Ale co je vlastně pravda a co lež ? 

Asi jste to někdy zažili – v našem právním systému jsme vybízeni “mluvit pravdu a nic než pravdu” .. k tomu mi napomáhej bůh … 

Mluvit a konat pravdivě určitě patří mezi ctnosti, které bychom chtěli či měli mít. Ale ne vždy se nám to daří – někdy volíme “milosrdnou lež“, někdy zas jsme přesvědčeni, že kdybychom řekli pravdu uškodíme sami sobě … 

Nicméně navzdory jistému nepohodlí, jenž může být spojeno s pravdou, cosi uvnitř nás ji chce a oceňuje ji.  Nikdo nemá rád když se mu lže !! To je zvláštní paradox s tou pravdou , viďte – nesnášíme, když nám někdo lže a jsme schopni kvůli něčí lži zpřetrhat veškeré vztahy či vazby a “neodpustit mu to do konce života” …. a přitom sami nejsme vždy pravdiví ….. 

Vezměme si například svá největší přátelství. Nejsou to snad ta, kde pravda je základ? Není snad vaším nejlepším přítelem právě ten, komu můžete říci pravdu, i když to může být pro vás oba nepříjemné? A není to osvobozující mít kolem sebe lidi, se kterými jsme za všech okolností sami sebou a nemusíme nic předstírat? 

A jaké by to bylo mluvit a konat vždy jen pravdivě ?

Pravdu rozpoznáme kolem nás a přitáhneme do života jen jejím vlastním aplikováním.

Pravdu můžeme znát pouze za předpokladu, že ji uplatňujeme ve svém životě. To  znamená to: Říkej pravdu, buď čestný.
A jsme zase u toho, že to přece vždycky nejde !! Anebo ano ?? Já tvrdím ANO, lze to …

Jasně – asi si všichni umíme představit hypotetickou situaci, kdy se lež jeví jako to nejlepší řešení, abychom se někoho nedotkli anebo podpořili dobrou věc. Mnohdy však zdání klame – co by se skutečně stalo, kdybyste říkali pravdu za všech okolností? Samozřejmě je nutné, být  ohleduplní a citliví ve volbě svých slov a skutků. 

Co se stane, když se podíváme na každou situaci trošku zblízka ? Zřejmě shledáme, že vyřčená pravda přinese dlouhodobě lepší výsledky a lepší pocit. A ano – uznávám, že není jednoduché podle toho žít. A když už se tak rozhodneme, tak život nám dává samé zkoušky, jestli to fakt myslíme vážně … jeden příklad za všechny :

Představte si například, že čelíte tomuto dilematu: Je horký letní večer, jste vyčerpaný a čekáte na letišti. Vracíte se v neděli z víkendového výletu, těšíte se na pondělí, kdy máte ještě jeden den volno. Do práce nastupujete až v úterý. Někde se stala chyba. Když přijdete k okénku, je vám sděleno, že ne všichni pasažéři, kteří si rezervovali místa, se dostanou na palubu. Přednost bude dána těm, kteří musejí v pondělí nastoupit do práce. Poté se vás jeden z pracovníků letiště zeptá: „Musíte být v pondělí v práci, anebo se můžete vzdát svého místa a letět až zítra ráno?”

Jak byste odpověděli?
Řeknete pravdu, anebo použijete „malou lež”, abyste si zajistili své místo v letadle?
 Každý z nás se musí rozhodnout sám za sebe. Podobná rozhodnutí jsme nuceni činit poměrně často.

Co je pravdivé a na co se můžeme spolehnout ve světě kolem nás? A co znamená být čestný sám k sobě?

Zkuste JEN JEDEN DEN 

…. žít v pravdě, ačkoliv vám tato pravda může způsobit dočasný diskomfort.

Prožijte jeden celý den tak čestně, jak jen můžete.

 •  Zastavte, když se přistihnete, že přeháníte ( … proč to proboha říkám? co to zas melu ? ). 
 •  Snažte se dosáhnout vnitřní čestnosti: Nemalujte vaše potřeby či záměry ( … na té poradě jsem byla zas jediná co se ozvala – houby, zase jsem držela hubu … )
 •  Hovořte a jednejte s taktem a citlivostí, avšak snažte se být co možná nejvíce čestní ( …omlouvám se, ale skutečně ti nemohu půjčit peníze, nebudu se ti vymlouvat , že nemám , ale prostě mám zásadu peníze nikdy nepůjčovat … mimochodem,toto používám já )
 • Buďte pravdiví sami k sobě. Vyhněte se například tomu, abyste obviňovali druhé za vaše potíže.
 • Uvědomujte si ten dobrý vnitřní pocit ze sebe, jenž jako následek žití v pravdě následuje.
 • Pravda má jednu obrovskou výhodu – nemusíte si pamatovat co jste kde a komu řekli.

Inspirací k tomuto článku mi byla kniha Edgara Cayse “Jak správně žít“, kterou právě čtu a kterou mohu jen doporučit.

A jak to máte s pravdivostí VY ? Podělte se o své zkušenosti či názory v komentářích pod článkem na Facebooku.

Příběhy z praxe

Chci se s vámi podělit o pár příběhů z mé praxe, kdy ” obyčejná ” masáž, vedená ovšem neobyčejně skutečně změnila vnímání reality a proběhla transformace na hluboké úrovni.

Příběh první –  přišel asi 35 letý sympatický muž, říkejme mu třeba Jirka. 

Hned v úvodu mi řekl, že vlastně ani nepřišel na masáž, ale že četl na mém webu o bodyworku a vyjádřil záměr pomocí práce s tělem a myslí se ” vnitřně ” spojit se svojí vdanou milenkou. Dotyčná dáma totiž vztah bez vysvětlení ukončila a nekomunikuje s ním.  Věděl ovšem o ní, že je nakloněná alternativním metodám a také, že dokáže ” telepaticky komunikovat v meditaci ” . 

Ačkoli on sám na meditace ” moc není ” , jak mi sdělil. 

Nicméně už nevěděl kudy kam a chtěl vyzkoušet i něco neobvyklého. Co bylo zásadní – neměl žádné očekávání a byl smířený i s tím, že se třeba nestane nic. Jak sám řekl – ” Co nejhoršího se může stát ? No, přinejhorším se poprvé v životě nechám masírovat .” S úsměvem dodal …. 

Při úvodním rozhovoru jsme se dohodli jak bude masáž probíhat a co musí ” udělat ” on. A následovala samotná cesta do jeho nitra pomocí vedené meditace, vizualizace a doteků.

Po masáži asi 5 minut vůbec nepromluvil, koukal do stropu a ani se nehnul. Pak ” spustil ” asi 30 minutový monolog …. dopodrobna mi vylíčil co se ” odehrálo “. ” Ona mě vůbec nepustila ke slovu a já jsem si tak poprvé v životě uvědomil, že jsem taky člověk a lidská bytost a že je jen na mě komu a jak dovolím se mnou zacházet ” krom jiného řekl . Jeho vyprávění končilo slovy, že co chtěl vědět už ví a že si vše nakonec ” vyříkali ” a pochopil její jednání a ona zas vyslechla jeho. 

Příběh druhý – mladá , asi 26 letá krásná slečna, říkejme jí třeba Monika.

Moc toho nenamluvila. Jen řekla, že jí zaujaly moje stránky a ráda by vyzkoušela netradiční masáž, ale nikdy by nešla k muži a proto si vybrala mě.

U úvodního rozhovoru jsem jí nabídla možnosti a vysvětlila práci se záměrem – co to je , k čemu je dobrý a co má dělat ona. Souhlasila. Nebylo nutné ,aby mi ho sdělovala, jen jsem ji vybídla ať se ho po dobu masáže ” drží ” . Následovala samotná masáž s vedenou meditací na začátku.

Po skončení masáže říkala , že se cítí skvěle uvolněně a děkovala za příjemně strávené odpoledne. A odešla. 

Na druhý den mi od ní přišel mail. Při jeho čtení jsem se neubránila slzám a musím přiznat, že její slova mě naprosto dostala.

Napsala mi, že měla velkou obavu z dotyků od někoho cizího a i proto zvolila mě jako ženu. Zároveň však přišla i proto, že jí doteky neskutečně chybí. Svěřila se, že ve svém životě i v práci si musí vše sama zařizovat a spoléhat se jen na sebe a postrádá jemnost, něžnost a ženskost – a lásku. Jak sama k sobě, tak také od okolí.

Někdy používám při masáži zvuky . V tomto případě to byla zvonkohra Koshi. Napsala, že to byl přesně ten moment, kdy ji zvuk zvonkohry ” odstřelil ” do jiné reality a ocitla se v jiném světě kde se cítila v bezpečí, milovaná a přijatá. V tomto stavu nechala plynule rozvíjet příběh a záměr dle pokynů, které jsem ji na začátku dala. 

Pod mýma rukama se odehrával neskutečně krásný až mystický zážitek . Dle toho co napsala, se spojila se svojí duší, se svým JÁ . Ikdyž to možná ani netušila. Povídala si se svým JÁ proč přišla a co vlastně chce – naučit se sebelásce a uvěřit tomu, že je krásná a žádoucí žena , že je dokonalá tak jak je a má plné právo lásku také přijímat, nejen dávat. A vyjádřila přání potkat muže, který by ji miloval přesně takovou jaká je.

Dostávalo se jí jasných odpovědí na její otázky , přesného vedení a v dialogu s ní byl ” vytvořen ” přesný popis muže, který naopak hledá přesně takovou ženu jako je ona. 

Bylo toho hodně co napsala, ale s ohledem na její anonymitu a diskrétnost jsem ve zkratce napsala jen to podstatné. 

Toto je jeden z nejsilnějších zážitků s jakým jsem se ve své praxi zatím potkala a já jsem neskutečně vděčná, že jsem u toho mohla být.

Třetí příběh – asi 55 letý charismatický muž , dejme tomu pan Karel, zřejmě ve vedoucím postavení , přišel s přáním projít ” Cestu poznání ” .

U úvodního rozhovoru mi řekl, že už nějakou dobu jde cestou osobního a duchovního růstu k čemuž využívá také psychedelických prožitků, včetně holotropního dýchání. Nyní by rád vyzkoušel něco nového. 

Jelikož u psychedelik se vždy pracuje se záměrem, věděl o co jde a záměr měl jasný – integrovat vše co díky duchovnímu rozvoji poznal do pracovní oblasti. Jak sám řekl : ” Nejraději bych svým zaměstnancům a manažerům naordinoval 2 hodiny meditací denně , ale to by na mě koukali jako na blázna a přišel bych o svoji autoritu. ” Svěřil se, že chtěl skončit s prací, protože díky rozšířeným stavům vědomí viděl nesmyslnost korporátního světa , ale zároveň ho práce baví a věří tomu, že je na správném místě a lze oba světy – jak korporátní tak duchovní – sloučit. 

To co následovalo se dá nazvat hlubokým energetickým léčením. 

Masáž v délce 3 hodin se nám ” protáhla ” na hodin 5 a asi by nebyl problém pokračovat další 2 hodiny. 

Došlo k hlubokým vnitřním prožitkům a odstranění energetických bloků, což se projevovalo i fyzicky . Pán se klepal a doslova ze sebe ” setřásával ” vše, co už nepotřeboval. Jak sám potom řekl, cítil, že z něho odchází neskutečné černé balvany a vnímal jak mu pomáhám se toho zbavit, což ho prý uklidňovalo. 

Asi poslední hodinu jsme oba strávili v naprosté nehybnosti, klidu a vnitřního míru , kde jsem se i já dostala do hlubokého meditativního stavu bez prostoru a času. 

Než odešel řekl, že už ví jak vše spojit a integrovat, objal mě, poděkoval a odešel. 

Tak to bylo jen pár zajímavých střípků z mé praxe a cítím vděk, že jsem mohla být jejich součástí.

Práce na sobě je nikdy nekončící proces a všichni máme do konce života co dělat. Když se ale řekne ” práce ” většina lidí si představí nějakou dřinu a úsilí.  A přitom to lze i příjemným ” nicneděláním ” a jen ” ležením ” a nechat ” pracovat ” naše podvědomí. Důležité ovšem je mu to vůbec dovolit . Chce to víru a otevřenou mysl. 

Přátelská setkávání

Přátelská setkávávní
Přátelé, od října budu pořádat pravidelná přátelská neformální setkání pro všechny , kteří chtějí sdílet své radosti i starosti anebo jen se cítí sami a chtějí být v přítomnosti přátelsky naladěných lidí . Anebo se jen tak můžeme potkat …. a pokecat o životě👌😉
 
Mé přání je se pravidelně potkávat pravidelně ve čtvrtky , vždy na 2 hodiny od 18 do 20 hodin.
 

Co může být náplní ?

podpora a kontakt s lidmi , kteří mají za cíl být spokojeni
možnost sdílet, být vyslechnut a také naslouchat druhým
dovednosti nebo různé úhly pohledu pro zvládání někdy nelehkých životních situací
výklad karet, diskuse na různá témata, meditace a kdo ví co nás ještě napadne 🧙‍♀️👌
 
První setkání proběhne ve čtvrtek 3.10.2019 od 18 do 20 hodin v prostorách masážního studia na ul. Nádražní 184 , zvonek EMAGENCY.
Není nutné se nějak objednávat , stačí prostě jen přijít 👍
 
Pokud máte jakékoli dotazy anebo návrhy , klidně cinkněte nebo mi napište 👍📞🖋
 
Těším se na Vás !!!!
 
 

Jak dělám ” Tantru ” já …

tantra masáž

Když jsem začínala s tantrickými masážemi  velmi dlouho jsem ” řešila ” co JE a NENÍ tantra, co se smí a co ne a jestli je skutečně nezbytně nutné pracovat v nahotě a “povinně” masírovat intimní místa .

Měla jsem obrovský chaos v hlavě a pořád jsem se “snažila” nebýt erotická, aby to klient špatně nepochopil a až úzkostlivě jsem si dávala pozor abych se ho nedotkla vlastním tělem.

Pracovalo se mi tak velmi špatně a co jsem vyzařovala, to jsem i přitahovala. Takže má velká obava ať nepůsobím eroticky měla za následek klienty, kteří po mě právě tu erotiku vyžadovali nebo ji alespoň předpokládali. 

Po 3 měsících jsem chtěla zavřít …. 

Ovšem s tvrdohlavostí sobě vlastní jsem si řekla, že to tak rychle nevzdám a skutečně lidem ” ukážu ” co to ta Tantra vlastně je .

Ze všeho nejdřív jsem si musela ujasnit, kdo vlastně jsem. Jak chci aby mě klienti vnímali a za co se považuji já sama. Připadala jsem si totiž skutečně jako erotická masérka 🤦‍♀️ .

Nakonec jsem se vydefinovala – jsem masér a terapeut . A tantrický opravdu není synonum pro erotický, ale znamená učící se na základě prožitku. A to děláme v každodenních situacích .

Chvíli to sice trvalo , ale nakonec chodili lidé skutečně aby poznali něco jiného než jen povrchní fyzické uspokojení . A velké díky za ně za všechny, protože byli to právě tito klienti, kteří mi dávali sílu dál pokračovat.

Začala jsem i sledovat co vlastně samotná masáž s nimi dělá a tak pomalu vznikal můj vlastní systém tantra masáže , který je zaměřený hlavně na potřeby klienta . 

Přestala jsem pracovat v nahotě a nenutím k tomu ani klienty a automaticky v masáži není zahrnuta intimní masáž. U žen je to pouze s výslovným souhlasem a u mužů chci znát důvod a záměr proč na masáž přišli.

Co je vlastně intimita ?

Pokud se s někým při masáži držím za ruce, objímám ho a zahrnuji něžnými láskyplnými doteky – je to vysoce intimní záležitost mezi dvěma lidmi. 

Intimitu já chápu jako odhalení duše, ne těla.

A právě tantrická masáž představuje účinný a příjemný způsob, jak dostat do rovnováhy tělo, duši, srdce i rozum a uvést se do lepší fyzické, psychické, mentální i duchovní harmonie.

Hodně lidí se bojí toho, že jde o příliš intimní záležitost. Lze udělat tantrickou masáž a vynechat tak intimní partie? Samozřejmě ,že ANO, vždyť tantrická masáž není o intimní masáži. O tom je právě mylně zaměňovaná erotická masáž. Ano, tantra pracuje se sexualitou, ale to je jen jedna větev z mnoha větví filosofie tantry, které se bohužel všichni tak vehementně chytají …

Ženy primárně nepřichází na masáž z důvodu sexuálního vybití. Navíc ne každá je na první návštěvě na masáž intimit připravena a já jsem u žen nikdy nedělala a ani nedělám tuto masáž automaticky, ale pouze s výslovným souhlasem . Ale určitě to klientkám dříve nebo později doporučuji vyzkoušet. Jde totiž o naprosto odlišné doteky, než ženy doposud znají – troufám si tvrdit.

Muže naopak většinou zajímá, jestli masáž zahrnuje i intimní partie. Odpovídám ano, jeli to v souladu se záměrem masáže. Proto by si muži před návštěvou měli ujasnit, proč vlastně chtějí jít na tantrickou masáž. Pokud je to z důvodu sexuálního přetlaku – budou velmi zklamáni a v tom případě by skutečně nejdřív měli vyzkoušet masáže erotické. 

Proč vlastně chodí lidé na masáže ? 

Pokud pominu zdravotní stránku u sportovních a fyzioterapeutických masáží, tak je to hlavně absence doteků .

V dnešní době máme tak málo času zastavit se, trávit více času s partnerem, dětmi a lidmi, které máme rádi, objímat se, dotýkat se jeden druhého.

Největší přínos tantrické masáže podle mě tkví v její komplexnosti a přesahu do každodenního života klienta. Má všestranné ozdravné účinky, nejen na tělesnou schránku, ale i pro emoce, psychiku, zvýšení energie, zlepšení koncentrace a dokonalejší zapojení intuice. Proto je vhodná pro každého.

Zkrátka a dobře se budete cítit skvěle, odpočatě, nabitě a odejdete jiní než jste přišli.

Tantrická masáž je rychlá, pohodlná a příjemná cesta něco se o sobě dovědět to vše podpořené  láskyplným dotekem. Ne nadarmo je nazývána královnou masáží. 

Zní vám to skvěle a rádi byste to už vyzkoušeli na vlastní kůži? Objednejte se na masáž ještě DNES! 

Záměr při masáži

masáž

Při tantrické masáži a bodyworku pracuji výhradně se záměrem a vybízím k tomu i klienty. Ne každý však chápe co záměr vlastně je a proč je tak důležitý.

Jelikož se zde pracuje s myslí a vizualizací můžeme se dočkat různorodých zážitků. Výsledný prožitek je tak vždy kombinací daného záměru, práce s energií a schopnosti masírovaného se tomuto prožitku zcela otevřít. Proto tantra masáž bude mít takový účinek, nakolik si ho vy sami dovolíte prožít … A k jakému prožitku vás to nakonec dovede určuje právě i záměr .

Jaké jsou nejčastější záměry :

 • léčení dotekem,
 • zážitek něčeho nového, zjistit co vše mé tělo umí vnímat, prožít jiný rozměr vzrušení,
 • relaxace, nabrat energii pro tělo i duši.

Záměry jsou samozřejmě různé, ale pojďme se blíže podívat na tyto 3 nejčastější .

Léčení dotekem 

Co vše lze dotekem při masáži léčit ?

Často je to ostych a nezvyk dotek přijímat. Hlavně ženy mají problém přijmout své vlastní tělo anebo jeho část.

Nejsou výjimkou ženy, které když přijdou na masáž vyjádří přání “na břicho mi nesahejte”. Děje se to po různých traumatech, špatně nastavených programech z dětství, vědomých či nevědomých, urážlivých poznámek na adresu našeho těla nebo vzhledu, velmi přísné až puritánské výchově, sexuálního zneužívání apod.

Dále lze dotekem léčit emoce, které se potřebují projevit – potlačené slzy, smutek, nedostatek pozornosti a lásky, pocit, že nejsme dost dobří.

Tantrická masáž vám začne vracet zpět úctu k sobě samému, k vlastnímu tělu i k vlastním emocím.

V bezpečném prostředí tak máte možnost přijímat doteky, zkoumat co to s vámi dělá, dotek můžete i regulovat a ovlivňovat ho.

Nemusíte nic vracet, nic předstírat, nejste nijak hodnoceni ani posuzováni a můžete naplno, možná poprvé ve svém životě, projevit co cítíte…

Nové poznání a prožitky

To je asi nejčastější důvod pro první návštěvu masáže. 

Objevujete svoje tělo, prožitky v něm, zkoumáte různé druhy doteku, u následných masáží můžete zkoumat svoje orgasmické prožitky, jejich různou intenzitu a hrát si se sexuální energií, přičemž se učíte využívat 3 hlavní principy prožitku masáže – pohyb, dech a zvuk.

Toto vše se potom přenést do partnerského života a tím obohatit svůj intimní život.

Relaxace

Tohle si nejlépe užijete, když už své tělo dostatečně znáte, víte jak reaguje, umíte ho do jisté míry ovládat a už také máte zpracované různé traumata a bloky. Víte co se vám líbí a co vám dělá dobře a dokážete si o to i říct. 

Co není vhodným záměrem :

Uvolnění sexuálního přetlaku. 

Jsou klienti, kteří hned na první masáži chtějí “úplně všechno”, dočetli se o “velkém tahu” ,”energetickém celotělovém orgasmu” a chtějí to také zažít, nejlépe vše najednou a do hodiny, protože více času nemají.

Toto nefunguje. Je to takový “stín” v záměrech. Bohužel častý a často poptávaný. 

Hranice mezi tantrickou a erotickou masáží je skutečně velice jemná a rozdíl je nejen v přístupu a nastavení maséra, ale právě i v tom záměru. Tantrická masáž má vést k prohloubení a rozšíření prožitku, ne jen k tělesné mechanické stimulaci. V tom je hlavní rozdíl oproti klasické erotické masáži. Bohužel to prozatím není stále dostatečně pochopeno.

Jak formulovat záměr

To je pro mnohé výzva. Mnohdy je pro nás těžké říci si o to, co chceme i v běžném životě, natož při masáži.

Vyplatí se skutečně se zamyslet a říct si ,co pro sebe přesně chci . Pomalu se učit o dotek si nejen říct, ale ho i regulovat dle svých momentálních potřeb.

Já mohu mít sebecitlivější přístup a mohu se snažit vám porozumět a vyhovět, ale vaše myšlenky a přání číst neumím. 

Ono naučit se vyjadřovat svá přání nahlas a konkrétně vám bude k užitku i v partnerských a mezilidských vztazích. 

Chcete prožít na vlastní kůži co vaše tělo umí cítit?

Tantra po česku

tantra

Když se řekne tantrická masáž tak valná většina lidí – hlavně mužů – si představí vzrušující erotickou masáž s úžasným “happy endem”  anebo si lidé představí peříčka a kožešinky. Proto muži chodí na “tantru” v hojném počtu a ženy téměř vůbec. A já se jim nedivím. Která žena chce přijít do cizího prostředí a po hodině kontaktu si nechat udělat masáž intimních partií? Takto ženská sexualita nefunguje. Žena potřebuje vybudovat důvěru v první řadě. A to někdy chvíli trvá.

Prozradím vám sladké tajemství .

Tantrická masáž neexistuje. Nemá žádnou tradici a s Tantrou nemá nic společného. Tantra není masáž, ale životní styl.

Tantra je cesta k Bohu – ano vím, to slovo budí silné emoce, tak použijme třeba slovo vesmír, láska, vědomí, duše – skrze sexualitu.

Pro mne osobně Tantra znamená přijímat vše a všechny tak jak to je , bez hodnocení, posuzování nebo vytváření si domněnek – v rámci vlastních hranic. A pokud u toho přijímání zapomínáme na Boha – ok, vesmír, lásku, vědomí , duši – tak se tantra stane jen nástrojem instantního povrchního potěšení, které vede pouze k fyzickému uspokojení klienta. V tomto případě se málokdy stane, že u toho masérka vydrží dlouho aniž by skončila vyhořením anebo averzí vůči práci a mužům.

Zde u nás v republice většina tantra masérek provádí masáž naprosto stejným způsobem jak se naučily na kurzech – rituál ve stoje, horké žínky, peříčka, kožešinky, šimrání, hlazení, 10 minutová masáž intimních míst , konec. Pro ženy je to zcela jistě masáž velmi příjemná, mazlivá a pečující. Já sama ji provádím u žen obdobně, mimo intimní masáž, tu pouze se souhlasem. Jenomže 90% klientů tvoří muži a ti mají zcela jiné potřeby než být ovíváni peříčky, pokud to ovšem sami nechtějí. Dokonce se mužům někdy stává, že masérky jsou vyloženě “anti – mužské”  aby nevyhořely  a v momentě kdy muž je otočen na záda a domnívá se, že už “konečně” dojde na masáž lingamu, projde nejdřív něžnou masáží obličeje, ušních lalůčků  a všech prstíků na rukou 🤦‍♀️Toto je fajn pro “ostřílené tantriky” , ale pro “normálního” chlapa je to celkem zkouška vůle a odolnosti 😂 

Tantrická masáž je úžasná a hluboká věc když je vedena s láskou, úctou a respektem.

Jednoduše řečeno – při tantrické masáži nedělejte nic, prostě nic, nic neočekávejte, nad ničím nedumejte, nic nepředstírejte. Jen si dovolte pustit veškerou kontrolu jak nad myslí tak nad tělem a užívejte si doteků a vnímejte co se děje ve vašem těle. Pokud vámi proudí vzrušení, tak se jen nechte unášet na vlnách rozkoše bez očekávání orgasmu , těch si v životě jistě ještě užijete 👍 a možná budete překvapeni kam až vás to vynese🙏🏻.

Tantrická masáž v mém provedení je komunikací dvou duší na úrovni doteků.

Zaujala jsem vás tak, že chcete přijít na masáž? Tak klikněte na odkaz pod článkem a OBJEDNEJTE se.