Kraniosakrální biodynamika

Jedná se o velmi jemnou alternativní formu terapie, která skrze práci s kraniosakrálním systémem (tzn. od lebky až po kost křížovou podél celé páteře) uvolňuje fyzické i emoční bloky a tím vytváří harmonii v celém těle.

Během této terapie dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací. A to je přesně ten okamžik, kdy celý organismus (tzn. duše i tělo) začne aktivovat samo uzdravující mechanismy.

Je naprosto bezpečná a nemá žádné vedlejší účinky. 

Používá se k nacházení a řešení problémů. Tím, že působí na celý nervový systém, zlepšuje fungování mozku a míchy. To vede k rozptýlení negativních důsledků stresu a to má za následek zlepšení celkového zdraví. Zároveň (díky samo uzdravujícímu mechanismu) automaticky dochází ke zvýšení imunity.

Samotná technika spočívá v jemném tlaku rukou a biodynamickém přístupu. To znamená, že terapeutův dotek je veden z pozice hlubokého klidu, čistě “naslouchajícím” způsobem bez posuzování a snahy cokoli měnit či jakkoli druhého člověka upravovat. 

Za těchto podmínek začnou působit stále přítomné síly zdraví a v atmosféře naprostého klidu a přijetí nastává skutečně celistvé hluboké léčení.

Jak terapie probíhá?

Ležíte oblečení na matraci (nebo lehátku) na zádech a relaxujete (nejlépe se zavřenýma očima). Je navozena příjemná atmosféra a klidné prostředí.  Může, ale nemusí hrát hudba. Jsou zapáleny svíčky, případně je místnost provoněna uklidňujícím olejem z aroma lampy.

Terapeut se jemně dotýká na různých částech těla (např. na hlavě, páteři, v oblasti pánve apod.), zjišťuje pohyblivost a rytmus kostí, mozkomíšní tekutiny, membránového systému a pak za pomoci působení svých rukou navozuje rovnováhu v těle.

Kdy je tato metoda vhodná?

  • při stresu, únavě a poruchách spánku,
  • při depresích, úzkostech a vyčerpání,
  • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků,
  • při bolestech hlavy a migrénách,
  • při psychosomatických potížích (např. bolesti zad, zažívací obtíže..),
  • při rekonvalescenci po operacích, úrazech a jinak těžkých stavech,
  • jako podpora v procesu osobního růstu,
  • zvlášť vhodná pro pracovníky v sociálních službách, ve školství a v pomáhajících profesích.

Co to stojí?

1 hodina    700,-

90 minut   1000,-

terapie