Bodyterapie

Jedná se o metodu práce s tělem za účelem odstranění a léčbě bolesti. Jak fyzické (bolest zad, beder, hlavy, kloubů apod.), tak hlavně psychické (deprese, úzkost, strach, ztráta chuti do života, traumatická zkušenost, apod.). Výborně doplňuje psychoterapii a fyzioterapii. Alternativní metody bodyterapie kranio a reiki terapie, jsou ty, se kterými pracuji já.

Kraniosakrální biodynamika (zkráceně kranio terapie) vychází ze základního předpokladu, že zdraví je nám přirozené a dané. Tělo je schopné samo léčení a má schopnost odhalit příčiny jakéhokoli zdravotního a psychického problému. Terapeut pak “komunikuje” s tělem klienta a za pomoci působení svých rukou s ním “vyjednává” podmínky pro nastolení klidu a rovnováhy. 

Reiki terapie (někdy nazývaná i jako reiki masáž) je přikládání rukou na (nebo nad) vaše tělo. Jedná se o masáž, kdy ruce nedělají žádný pohyb nebo tah. Jen se skrze ně nechá proudit energie tam, kde je třeba. A je natolik inteligentní, že sama ví, kde to je. 

Během těchto terapií dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací. V tomto stavu hlubokého klidu může tělo začne aktivovat samo uzdravující mechanismus.

Obě metody jsou naprosto bezpečné. Patří mezi ověřené formy terapie, která nemá žádné vedlejší účinky. 

Jelikož vše, co prožíváme se projevuje v těle, tak právě pomocí těla je možné opět vše uvolnit žádoucím směrem. Krom metod kranio nebo reiki terapie s tím jde ruku v ruce psychosomatická masážkterá také patří mezi techniky práce s tělem (bodyterapie). Jedná se o hluboce klidovou masáž s terapeutickým podtextem. Výsledkem je pak úleva od fyzické i psychické bolesti, pocit znovuzrození, regenerace a odpočinku. 

Součástí bodyterapie je i konzultace vedená v přátelském a neformálním duchu. Můžeme se pobavit o věcech, které vás tíží anebo, které vás napadly během terapie. Mnohdy tak dojdeme k zajímavému řešení nebo k dalším krokům, které je třeba udělat.

Kdy vám tyto metody pomohou?

  • při únavě a stresu,
  • pokud zažíváte depresivní a úzkostné stavy a pocity strachu,
  • pomáhají při nespavosti a poruchách spánku,
  • jsou účinné při bolestech hlavy a migrénách,
  • odstraní nebo velmi zmírní fyzické projevy bolesti  (např. bolesti zad, beder, kloubů, zažívací potíže),
  • velmi dobře slouží jako podpora při problémech s otěhotněním.

Potýkáte se dlouhodobě s bolestí? Ať už tou fyzickou nebo i psychickou? Nebo chcete uvedených metod použít k řešení jiných potíží, které vás momentálně trápí? Klikněte na odkaz níže a napište si o bližší info nebo se objednejte. Společně pak najdeme řešení. 

Bodyterapie - kranio a reiki