Bodyterapie

Jedná se o metodu práce s tělem za účelem odstranění a léčbě bolesti. Jak fyzické (bolest zad, beder, hlavy, kloubů apod.), tak hlavně psychické (deprese, úzkost, strach, ztráta chuti do života, traumatická zkušenost, apod.). Výborně doplňuje psychoterapii a fyzioterapii. Alternativní metody bodyterapie kranio a reiki terapie, jsou ty, se kterými pracuji já.

Kraniosakrální biodynamika (zkráceně kranio terapie) vychází ze základního předpokladu, že zdraví je nám přirozené a dané. Tělo je schopné samo léčení a má schopnost odhalit příčiny jakéhokoli zdravotního a psychického problému. Terapeut pak “komunikuje” s tělem klienta a za pomoci působení svých rukou s ním “vyjednává” podmínky pro nastolení klidu a rovnováhy. 

Reiki terapie (někdy nazývaná i jako reiki masáž) je přikládání rukou na (nebo nad) vaše tělo. Jedná se o masáž, kdy ruce nedělají žádný pohyb nebo tah. Jen se skrze ně nechá proudit energie tam, kde je třeba. A je natolik inteligentní, že sama ví, kde to je. 

Během těchto terapií dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací. V tomto stavu hlubokého klidu může tělo začne aktivovat samo uzdravující mechanismus.

Obě metody jsou naprosto bezpečné. Patří mezi ověřené formy terapie, která nemá žádné vedlejší účinky. 

Součástí bodyterapie je i konzultace vedená v přátelském a neformálním duchu. Můžeme se pobavit o věcech, které vás tíží anebo, které vás napadly během terapie. Mnohdy tak dojdeme k zajímavému řešení nebo k dalším krokům, které je třeba udělat.

Kdy vám tyto metody pomohou?

  • při únavě a stresu,
  • pokud zažíváte depresivní a úzkostné stavy a pocity strachu,
  • pomáhají při nespavosti a poruchách spánku,
  • jsou účinné při bolestech hlavy a migrénách,
  • odstraní nebo velmi zmírní fyzické projevy bolesti  (např. bolesti zad, beder, kloubů, zažívací potíže),
  • velmi dobře slouží jako podpora při problémech s otěhotněním.

Potýkáte se dlouhodobě s bolestí? Ať už tou fyzickou nebo i psychickou? Nebo chcete uvedených metod použít k řešení jiných potíží, které vás momentálně trápí? Klikněte na odkaz níže a napište si o bližší info nebo se objednejte. Společně pak najdeme řešení. 

Bodyterapie - kranio a reiki