Příběhy z praxe

Chci se s vámi podělit o pár příběhů z mé praxe, kdy ” obyčejná ” masáž, vedená ovšem neobyčejně skutečně změnila vnímání reality a proběhla transformace na hluboké úrovni.

Příběh první –  přišel asi 35 letý sympatický muž, říkejme mu třeba Jirka. 

Hned v úvodu mi řekl, že vlastně ani nepřišel na masáž, ale že četl na mém webu o bodyworku a vyjádřil záměr pomocí práce s tělem a myslí se ” vnitřně ” spojit se svojí vdanou milenkou. Dotyčná dáma totiž vztah bez vysvětlení ukončila a nekomunikuje s ním.  Věděl ovšem o ní, že je nakloněná alternativním metodám a také, že dokáže ” telepaticky komunikovat v meditaci ” . 

Ačkoli on sám na meditace ” moc není ” , jak mi sdělil. 

Nicméně už nevěděl kudy kam a chtěl vyzkoušet i něco neobvyklého. Co bylo zásadní – neměl žádné očekávání a byl smířený i s tím, že se třeba nestane nic. Jak sám řekl – ” Co nejhoršího se může stát ? No, přinejhorším se poprvé v životě nechám masírovat .” S úsměvem dodal …. 

Při úvodním rozhovoru jsme se dohodli jak bude masáž probíhat a co musí ” udělat ” on. A následovala samotná cesta do jeho nitra pomocí vedené meditace, vizualizace a doteků.

Po masáži asi 5 minut vůbec nepromluvil, koukal do stropu a ani se nehnul. Pak ” spustil ” asi 30 minutový monolog …. dopodrobna mi vylíčil co se ” odehrálo “. ” Ona mě vůbec nepustila ke slovu a já jsem si tak poprvé v životě uvědomil, že jsem taky člověk a lidská bytost a že je jen na mě komu a jak dovolím se mnou zacházet ” krom jiného řekl . Jeho vyprávění končilo slovy, že co chtěl vědět už ví a že si vše nakonec ” vyříkali ” a pochopil její jednání a ona zas vyslechla jeho. 

Příběh druhý – mladá , asi 26 letá krásná slečna, říkejme jí třeba Monika.

Moc toho nenamluvila. Jen řekla, že jí zaujaly moje stránky a ráda by vyzkoušela netradiční masáž, ale nikdy by nešla k muži a proto si vybrala mě.

U úvodního rozhovoru jsem jí nabídla možnosti a vysvětlila práci se záměrem – co to je , k čemu je dobrý a co má dělat ona. Souhlasila. Nebylo nutné ,aby mi ho sdělovala, jen jsem ji vybídla ať se ho po dobu masáže ” drží ” . Následovala samotná masáž s vedenou meditací na začátku.

Po skončení masáže říkala , že se cítí skvěle uvolněně a děkovala za příjemně strávené odpoledne. A odešla. 

Na druhý den mi od ní přišel mail. Při jeho čtení jsem se neubránila slzám a musím přiznat, že její slova mě naprosto dostala.

Napsala mi, že měla velkou obavu z dotyků od někoho cizího a i proto zvolila mě jako ženu. Zároveň však přišla i proto, že jí doteky neskutečně chybí. Svěřila se, že ve svém životě i v práci si musí vše sama zařizovat a spoléhat se jen na sebe a postrádá jemnost, něžnost a ženskost – a lásku. Jak sama k sobě, tak také od okolí.

Někdy používám při masáži zvuky . V tomto případě to byla zvonkohra Koshi. Napsala, že to byl přesně ten moment, kdy ji zvuk zvonkohry ” odstřelil ” do jiné reality a ocitla se v jiném světě kde se cítila v bezpečí, milovaná a přijatá. V tomto stavu nechala plynule rozvíjet příběh a záměr dle pokynů, které jsem ji na začátku dala. 

Pod mýma rukama se odehrával neskutečně krásný až mystický zážitek . Dle toho co napsala, se spojila se svojí duší, se svým JÁ . Ikdyž to možná ani netušila. Povídala si se svým JÁ proč přišla a co vlastně chce – naučit se sebelásce a uvěřit tomu, že je krásná a žádoucí žena , že je dokonalá tak jak je a má plné právo lásku také přijímat, nejen dávat. A vyjádřila přání potkat muže, který by ji miloval přesně takovou jaká je.

Dostávalo se jí jasných odpovědí na její otázky , přesného vedení a v dialogu s ní byl ” vytvořen ” přesný popis muže, který naopak hledá přesně takovou ženu jako je ona. 

Bylo toho hodně co napsala, ale s ohledem na její anonymitu a diskrétnost jsem ve zkratce napsala jen to podstatné. 

Toto je jeden z nejsilnějších zážitků s jakým jsem se ve své praxi zatím potkala a já jsem neskutečně vděčná, že jsem u toho mohla být.

Třetí příběh – asi 55 letý charismatický muž , dejme tomu pan Karel, zřejmě ve vedoucím postavení , přišel s přáním projít ” Cestu poznání ” .

U úvodního rozhovoru mi řekl, že už nějakou dobu jde cestou osobního a duchovního růstu k čemuž využívá také psychedelických prožitků, včetně holotropního dýchání. Nyní by rád vyzkoušel něco nového. 

Jelikož u psychedelik se vždy pracuje se záměrem, věděl o co jde a záměr měl jasný – integrovat vše co díky duchovnímu rozvoji poznal do pracovní oblasti. Jak sám řekl : ” Nejraději bych svým zaměstnancům a manažerům naordinoval 2 hodiny meditací denně , ale to by na mě koukali jako na blázna a přišel bych o svoji autoritu. ” Svěřil se, že chtěl skončit s prací, protože díky rozšířeným stavům vědomí viděl nesmyslnost korporátního světa , ale zároveň ho práce baví a věří tomu, že je na správném místě a lze oba světy – jak korporátní tak duchovní – sloučit. 

To co následovalo se dá nazvat hlubokým energetickým léčením. 

Masáž v délce 3 hodin se nám ” protáhla ” na hodin 5 a asi by nebyl problém pokračovat další 2 hodiny. 

Došlo k hlubokým vnitřním prožitkům a odstranění energetických bloků, což se projevovalo i fyzicky . Pán se klepal a doslova ze sebe ” setřásával ” vše, co už nepotřeboval. Jak sám potom řekl, cítil, že z něho odchází neskutečné černé balvany a vnímal jak mu pomáhám se toho zbavit, což ho prý uklidňovalo. 

Asi poslední hodinu jsme oba strávili v naprosté nehybnosti, klidu a vnitřního míru , kde jsem se i já dostala do hlubokého meditativního stavu bez prostoru a času. 

Než odešel řekl, že už ví jak vše spojit a integrovat, objal mě, poděkoval a odešel. 

Tak to bylo jen pár zajímavých střípků z mé praxe a cítím vděk, že jsem mohla být jejich součástí.

Práce na sobě je nikdy nekončící proces a všichni máme do konce života co dělat. Když se ale řekne ” práce ” většina lidí si představí nějakou dřinu a úsilí.  A přitom to lze i příjemným ” nicneděláním ” a jen ” ležením ” a nechat ” pracovat ” naše podvědomí. Důležité ovšem je mu to vůbec dovolit . Chce to víru a otevřenou mysl.