Kraniosakrální biodynamika

Co je kranio terapie?

Kranio terapie je manuální alternativní terapeutická metoda, která velmi účinně odstraňuje příčiny bolestí. Jak fyzických (bolest zad, beder, hlavy, kloubů apod.), tak hlavně emočních a psychických (úzkost, deprese, strach, nízké sebevědomí, pocity viny apod.)

Používá se k nacházení a řešení problémů, účinně rozpouští příčiny stresu a zlepšuje intuici. Zároveň (díky samo uzdravujícímu mechanismu) automaticky dochází ke zvýšení imunity.

Jedná se o příjemnou a jemnou “energetickou masáž”, která pomáhá všem, kteří potřebují své tělo zregenerovat a zrelaxovat a potýkají se s chronickými a vleklými obtížemi (ať už fyzickými či psychickými). 

Během této terapie dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací. A to je přesně ten okamžik, kdy celý organismus (tzn. duše i tělo) začne aktivovat samo uzdravující mechanismus.

Kraniosakrální terapie (zkráceně kranio terapie) je bezpečná a ověřená forma terapie, která nemá žádné vedlejší účinky. 

Součástí je i konzultace vedená v přátelském a neformálním duchu. Je možnost pobavit se o věcech, která vás tíží anebo, které vás napadly během terapie. Můžeme tak společně dojít k zajímavému řešení nebo k dalším krokům, které je třeba udělat.

Jak kranio terapie probíhá?

Ležíte oblečení na lehátku nebo matraci na zádech a relaxujete (nejlépe se zavřenýma očima). Je navozena příjemná atmosféra a klidné prostředí.  Může, ale nemusí hrát hudba. Jsou zapáleny svíčky, případně je místnost provoněna uklidňujícím olejem z aroma lampy.

Technika spočívá v jemném tlaku rukou. Terapeut se jemně dotýká na různých částech těla (např. na hlavě, páteři, v oblasti pánve apod.), zjišťuje kde v těle spolu určité části “nekomunikují”, laicky řečeno “kde to drhne” a pak za pomoci působení svých rukou “vyjednává” s tělem klid a rovnováhu.

Tímto způsobem se vstupuje do vzájemného dialogu beze slov mezi terapeutem a klientem, což může někomu připadat, že se nic “neděje” a terapeut “nic nedělá”.

Po pár minutách, kdy si na to zvyknete a hlavně si dovolíte nic nedělat a ani žádné “dělání” očekávat, vznikne prostor, podobný meditaci, kdy dochází k pomalému a postupnému uvolňování toho, co způsobuje bolest. Tělo je chytré a samo ví, co je pro něho nejlepší, pokud mu mozek (a naše myšlenky) do toho “nekecá”. Buňkám v těle také neříkáme co, jak a kdy mají dělat, ony to ví! 

Kdy je tato metoda vhodná?

Ve zkratce se dá říci, že kraniosakrální terapie je nápomocná při nejrůznějších fyzických i psychických potížích, zejména těch, které jsou pro lékaře neuchopitelné, neléčitelné, chronické a samozřejmě psychosomatické.

Patří sem hlavně:

✔bolesti zad, hlavy, kloubů,

✔pooperační bolesti a bolesti neznámého původu,

✔nejrůznější psychické a nervové potíže jako  např. důsledky dlouhodobého stresu,   deprese, úzkosti, následky traumatu, nespavost, hormonální nerovnováha, nepravidelná menstruace, neplodnost, apod., ale také například i roztroušená skleróza, epilepsie, tiky, koktání, ADHD, apod.

 S čím si neví kranio terapie rady a na co vhodná není? 

Různé úrazy a záněty – například zlomeniny, krvácení, akutní infekční nemoci nebo akutní záněty. Pokud se však taková nemoc zvrtne v chronickou či často opakovanou a medicínsky těžko řešitelnou, pak může kraniosakrální terapie velmi pomoci – odstraní postupně příčiny, a tím i následky, a také posílí imunitu.

Jak tedy konkrétně kranio terapie pomůže a proč bych měl/a na to jít?

  1. Uleví se vám od bolestí hlavy, beder, zad nebo kloubů, a to i v případě chronických bolestí.
  2. Uvolní se pocity úzkosti, deprese a strachu. Tím vyjasní příčina těchto stavů, což následně vede k jejich řešení. 
  3. Pomůže vám i při poruchách spánku – prostě se konečně vyspíte.
  4. Celý váš systém projde restartem a následnou obnovou. Výsledkem je okamžitá úleva nejen od bolestí, ale také odstranění únavy a vyčerpání, což vede ke zlepšení celkové nálady a následně k posílení imunity.
  5. Dojde k celkovému zklidnění a tím se vám nabídne jiný úhel pohledu nejen na vás samotné, ale i na svět kolem vás. Můžete pocítit touhu změnit určité vzorce vašeho chování nebo i mnohé předsudky.

Co to stojí?

60 – 90 minut    1200,-

kranio terapie

Řekli o kranio terapii

Musím říct, že mi kraniosakrální masáž u Mirky Slívové hodně dala. Odcházel jsem s takovým zvláštním pocitem vnitřní propojenosti, klidu. Na začátku masáže se to nezdá, ale na konci si fakt člověk říká, že na tom něco je, i když to není na první pohled vidět. Oceňuju, jak dokázala nacítit jednotlivé oblasti a pak k nim dát zpětnou vazbu. Hodně mi to pomohlo si uvědomit důležité věci o sobě.
 
Vašek Matoušek
 
6.12.2021