Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální terapie je velmi jemná manuální technika, která skrze práci s kraniosakrálním systémem (tzn. od lebky až po kost křížovou podél celé páteře, zjednodušeně řečeno) ovlivňuje stav celého organismu jako celku.

Během terapie dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací a to je okamžik, kdy je organismu umožněno aktivovat samo uzdravující mechanismy.

Podstatou kranio terapie je tedy návrat k celkové rovnováze organismu a tím ke svému přirozenému stavu, zdraví.

Je naprosto bezpečná a nemá žádné vedlejší účinky. 

Je používána k nacházení a řešení problémů. Podporuje přirozený rytmus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a k zlepšení celkového zdraví a zvýšení imunity.

Technika spočívá v jemném tlaku rukou a biodynamickém přístupu, což zahrnuje terapeutův dotek z pozice hlubokého klidu, čistě naslouchajícím způsobem bez posuzování a snahy cokoli měnit či jakkoli druhého člověka upravovat. 

Takovýmto dotykem můžeme nechat projevit neustále přítomné síly zdraví a v atmosféře naprostého přijetí může nastat skutečně celistvé hluboké léčení.

Jak terapie probíhá?

Ležíte oblečení na lehátku na zádech a relaxujete (nejlépe se zavřenýma očima). Je navozena příjemná atmosféra a klidné prostředí.  Může, ale nemusí hrát hudba. Jsou zapáleny svíčky, případně je místnost provoněna uklidňujícím olejem z aroma lampy.

Terapeut se jemně dotýká na různých částech těla (např. na hlavě, páteři, v oblasti pánve apod.), zjišťuje pohyblivost a rytmus kostí, mozkomíšní tekutiny, membránového systému a pak za pomoci působení svých rukou navozuje rovnováhu v těle.

Cílem terapie je harmonizace vnitřního prostředí, hluboká relaxace a návrat ke zdraví.

Kdy je tato metoda vhodná?

  • při stresu, únavě a poruchách spánku,
  • při depresích, úzkostech a vyčerpání,
  • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků,
  • při bolestech hlavy a migrénách,
  • při psychosomatických potížích (např. bolesti zad, zažívací obtíže..),
  • při rekonvalescenci po operacích, úrazech a jinak těžkých stavech,
  • jako podpora v procesu osobního růstu,
  • zvlášť vhodná pro pracovníky v sociálních službách, ve školství a v pomáhajících profesích.

Co to stojí?

1 hodina    700,-

90 minut   1000,-

terapie