Recovery koučink

Kdo je recovery kouč?

Recovery kouč je průvodce zotavením , primárně ze závislostí, ale také v těžkých životních situacích. Využívá výhradně svou vlastní žitou zkušenost k pomoci ostatním.

Prostřednictvím otevřenosti ohledně vlastních zkušeností, kvality a charakteru svého života, schopností soucítit s lidmi, kteří mají trápení, recovery kouč doslova infikuje zotavením ostatní.

Pojmem “zotavení” se rozumí proces změny vedoucí k lepšímu zdraví, životní pohodě , sebevědomí a plného využití vlastního potenciálu. 

Kouč se nezaměřuje na nápravu toho, co nefunguje, ale spíše na objevování skrytých talentů a silných stránek, které druhému umožní dosáhnout svých cílů. A to způsobem a tempem, který vyhovuje klientovi.

Na rozdíl od klasického kouče je to spíše parťák, kamarád a motivátor, který je na naprosto stejné úrovni jako klient. Jedná se zde o ne-hierarchický vztah s řadou neformálních a přátelských prvků, které umožňují udržovat osobní kontakt, zajít do kavárny, apod.

Máte pocit, že:

  • jste v životě uvízli, 
  • jste na životní křižovatce a chcete jít správným směrem,
  • dělá vám problém se rozhodnout,
  • váš vztah začíná skřípat, problémy s nevěrou,
  • potýkáte se s jakoukoli závislostí – ať už vlastní či v rodině,
  • chybí vám sebedůvěra – dělá vám problém říci NE, okolí vás využívá apod.,
  • máte problém se sebepřijetím – nemůžete se na sebe ani podívat do zrcadla a máte pocit, že lidé vás považují za hloupé a naivní,
  • jste bez práce nebo jste dostali výpověď a nevíte jak dál.

Někdy nastanou v životě situace, že zkrátka nevíme jak dál. A na jednoho člověka se toho nakupí až až.

To znám až moc dobře a někdy si tak říkám, že snad na jednu ženskou toho bylo nějak moc (alkohol v rodině,  psychická manipulace, nevěry, krachy v podnikání)  A postesknu si, že nebylo ani nutné všechno tak dramaticky zažívat. Ale bylo – musela jsem si vše na vlastní kůži “odžít” abych byla schopna pochopit čím kdo momentálně prochází a jak se přitom cítí.

Také při své práci terapeuta a maséra jsem se mnohdy setkala s tím, že lidé se přišli vyloženě “vykecat” a pomohlo jim to mnohem lépe, než kdyby jen tiše leželi na lehátku, nechali se masírovat a v hlavě měli neskutečný roj myšlenek a pocitů.

Sdílená starost je poloviční starost.

Přátelským neformálním rozhovorem jsme mnohdy přišli na jednoduchá řešení problému, prostě jiný úhel pohledu a nastávalo dost aha momentů.

Ukončila jsem výcvik Recovery koučinku, kde jsem získala potřebné nástroje a techniky, nicméně chci být stále na té lidské rovině. Momentálně se vzdělávám v oblasti terapií, psychoterapií a práci se skupinou.

Pokud cítíte, že nastal čas se pohnout z místa a přivítáte pomoc, přijďte! Přijďte prostě s jakýmkoli tématem, na které už nechcete být sami!

Co to stojí?

1 hodina              600,-

konzultace