Bodywork

 

Co  je bodywork?

Rychlá (během cca 2 až 3 hodin) a efektivní metoda na odstranění už nefunkčních emocí a navyklých zvyků v chování. To má za následek jasnost a objektivitu, toho co se nám děje a najednou už přesně víme, co máme dělat nebo co je třeba udělat. Přichází AHA momenty… Věci, se kterými jste roky nepohnuli se najednou velice rychle dávají do pohybu.

Jedná se o kombinaci energetické masáže, psychoterapie, biodynamiky a meditačních technik. Dochází k tzv. rozpouštění  krunýře, který je důsledkem neuvolněné energie z dlouhodobého napětí, stresu a traumatických událostí. Nejčastějšími místy, kde je energie zablokovaná jsou oblasti svalů, páteře, beder, hrudníku, kříže, bránice a oblast pánve. 

 Skrze práci s tělem, myslí a vizualizací  budeme vstupovat do vnitřního světa a měnit nefunkční vzorce chování, postojů či názorů. Cílem je jednou provždy dát sbohem nechtěným a omezujícím emocím nebo nepříjemným zážitkům z minulosti a konečně naplno žít! 

Zkuste tedy pro jednou vynechat logiku, která chce vždy pochopit proč se nám něco děje a popustit uzdu fantazii a vydat se na zážitkové dobrodružství.

Jak to probíhá?

Tady hlavně pracuje mysl. Jak moje, tak vaše. Takže nejdůležitější na celém procesu je váš záměr. Váš osobní důvod co chcete pomocí této techniky vyřešit anebo alespoň pochopit proč se vám děje co se zrovna děje.

Začínám úvodním rozhovorem, kde se pobavíme o tom, proč jste přišli. Pojmenujeme společně váš záměr, pokud ho ještě nemáte. Nebo také nemusíte říkat a vysvětlovat NIC, vůbec nic, pokud nechcete. Nejste u psychiatra a nikdo se vám nebude vrtat v hlavě a rozebírat vás. Důležité je, že vy víte proč jste přišli a na čem chcete pracovat. Celou dobu totiž pracujete na sobě vy sami. Ode mě žádné rady neuslyšíte. Mohu vás jen nasměrovat a ukázat možnosti, poskytnout jiný nezávislý úhel pohledu. Ale výběr je na vás.

Poté vás podrobně vás seznámím s technikou a pak následuje samotná bodyterapie.

Nejdříve ležíte na zádech, přikrytí dekou. Následuje energetická masáž hlavy, hrudníku a břicha. Poté se otáčíte a pokračuji na zadní straně těla od zad až po nohy. Celý proces je kombinací jemných a dynamických technik, které se střídají dle potřeby a hlavně reakce těla. Na základě těchto reakcí spolu budeme po celou dobu komunikovat a ihned uvolňovat případné napětí. 

Kdy je tato metoda vhodná?

 • při stresu, únavě a poruchách spánku,
 • při depresích, úzkostech a vyčerpání,
 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků,
 • při procesu rozhodování kam a jak v životě směřovat,
 • jako podpora v procesu osobního růstu.

Co se s vámi bude dít:

Na úrovni těla

Zadržená energie začne odcházet. Může se to projevit brněním (rukou, nohou, čelistí), vnitřním třesem a chladem (třesete se a je vám zima) nebo jen prodlouženým výdechem či povzdechem, popř. zíváním. Proto vás budu vybízet k vědomému dýchání. 

Rozběhne se tzv. psychoperistaltika – kručení v břiše, doslova trávení emocí. Výjimečně masáž může vyvolat krkání, pocit dávení nebo kašel. Nejčastěji u toho, kdo má problém slovně se projevit.

Na úrovni emocí

Někdy se nemusí dít vůbec nic a energie odejde fyzickým prožitkem. Pokud se emoce projeví budou to nejčastěji slzy, lítost, pocit viny někdy vztek. Je dobré v té chvíli si dovolit je prožít a nechat jít. Odejde jen to, co už v životě nepotřebujete. Zkuste alespoň hlasitě vzdychat.

Na úrovni mysli

Někdy je to vysloveně meditační masáž. Mohou přijít vize, AHA momenty a náhlá řešení problémů.  Někdy mysl převezme vládu a budete utíkat v myšlenkách ke každodenním starostem (nákupní seznam, co k večeři, děti, přemýšlení nad projektem apod.)

Může dojít i k tzv. „zamrznutí“ (tělo téměř bez pohybu a bez dechu). To bývá často v případech větších traumat či problémů, které nechceme dostat ven nebo na jejich odhalení ještě nepřišel čas. Opět zde pomůže hluboké dýchání.

Jak se budete cítit potom?

 • sice nebudete plně chápat, co se to vlastně stalo, ale pocítíte neskutečnou úlevu,
 • zlepší se vám nálada,
 • první 3 dny emoce mohou dobíhat a zároveň přijdou nové, dosud nepoznané – pocity štěstí, vděčnosti, radost ze života,
 • spustí se samo léčící schopnost těla – fyzické bolesti ustoupí nebo zcela zmizí, nemoci začnou ustupovat,
 • postupně začnete dělat pozitivní změny ve svém životě což povede k vytouženému vnitřnímu klidu a harmonii,
 • zjistíte, že život smysl má.

Během pár hodin na sobě uděláte takový kus práce co jiným trvá roky!

Co to stojí?

Délku celého procesu nelze nikdy odhadnout předem. Ale vždy trvá minimálně 2 – 3 hodiny. Proto je zde uvedena jednotná cena bez ohledu na čas. Je dobré s tímto při objednání počítat.

2500,-

masáž